Dojde-li k nejhoršímu a někdo je napaden vešmi, je k dispozici několik možností ošetření:

Existují tři způsoby ošetření:

  1. Ruční: Jde o vyčesávání vlasů detekčním hřebenem, kdy se vši a vajíčka vyčešou mechanicky.
  2. Chemické: Chemické ošetření využívá pesticidy či jiné látky, které jsou pro vši jedovaté a které je zahubí.
  3. Fyzikální: Zahrnuje jiné způsoby ošetření, kdy se nepoužívají chemikálie. Zahrnují například utopení vší nebo jejich dehydrataci. Tyto postupy se vyvíjí zejména v současnosti a jsou tedy nejnovějšími.

Ruční ošetření

Pokud se rozhodnete ručně pročesávat vlasy detekčním hřebenem, je nejlepším postupem vlasy namočit a pak důkladně vyčesat. Kontrolu je třeba provádět opakovaně po několika dnech, abyste postupně odstranili všechny vši i vajíčka.

Navlhčení vlasů brání vším v pohybu při jejich odhalení a při rozdělování vlasů – pak je můžete lépe chytit a usmrtit1.

Snažte se o co nejpečlivější přístup a celý postup opakujte přibližně dva týdny. Může trvat skutečně dlouho, než chytíte všechny dospělé vši i mladé larvy – dříve než se vylíhnou, dospějí a začnou samy klást vajíčka.

Chemické ošetření

Každý jednotlivý přípravek má vlastní postup použití. Pro dosažení očekávaných výsledků tedy tyto pokyny pečlivě dodržujte.

Vamousse

Přípravky na vši Vamousse bojují s vešmi fyzikálními účinky, hlavními klíčovými složkami jsou isopropylalkohol, geraniol a isopropylmyristát. Tato unikátní kombinace složek vede k dehydrataci vší i jejich obtížně likvidovatelných vajíček – a dosahuje až 100% účinnosti po pouhých 15 minutách kontaktu, jak prokázaly vědecké testy.

Přípravek na vši Vamousse pěna tedy vyžaduje jen jedinou aplikaci, takže můžete ošetřit všechny členy domácnosti najednou, čímž se snižuje nebezpečí opakovaného výskytu. Problém je odstraněn rychle a účinně.

Vamousse nabízí také ochranný šampon, který narušuje životní cyklus vší a pomáhá chránit před zamořením. Jedná se o vhodný způsob prevence zavšivení během prokázaných období výskytu vší, tedy kdy se jednotlivci léčí v různou dobu. Vamousse šampon může používat celá rodina.

Applying Vamousse to a section of hair